Dovoľte, aby som sa v krátkosti predstavila,

Volám sa z Poreckého potoka - som webová stránka chovateľskej stanice jedného z najkrajších psích plemien, plemena nemecký ovčiak. Som zatiaľ iba šteňa, nakoľko ch. st. oficiálne vznikla 10.02.2011.

Mojím zakladateľom nie je jeden, ale dvaja priaznivci športovej kynológie. Obaja sú z obce Závod, okr. MA, kde sa prisťahovali v lete r. 2000. Prvý z nich -Marek Miženko (40), je dlhoročný kynológ, s veľkými skúsenosťami, ktorý patrí medzi tých šťastlivcov, u ktorých  sa ich záľuba  stala aj zamestnaním, pracuje ako inštruktor policajnej kynológie. Druhým majiteľom chovateľskej stanice  je Igor Adamy (39), ktorý sa kynológii nevenuje tak dlho ako Marek, ale pracuje na sebe. Bol to práve on, ktorý dostal od svojich dobrých priateľov,  dlhoročných kynológov a skúsených chovateľov, manželov Janka a Aničky Hercegových (chovateľská stanica Zo zeleného plesa, Borský sv. Jur, okr. SE) sučku BEKY zo Zeleného plesa. Jej povahové vlastnosti a chuť robiť rozhodla, že sa obaja dohodli spojiť sily a v roku 2010 Beky zvládla SVV1, výstavu a napokon bonitáciu.  V novembri 2010 bola zaslaná žiadosť na SUCHNO o zapísanie chovateľskej  stanice.

Kapitolou samou o sebe, je jej štart v XIV. roč. ZZLK, ktorý najlepšie vystihujú slová hlavného organizátora p. Jána Bolebrucha z KK Gbely : „Toto sa ešte v histórii ZZLK nestalo, aby  ... .“ (bližšie na sekcii naše úspechy – ZZLK XIV. ročník).

Vážení priaznivci a fandovia kynológie, rovnako ako  ch.st. Z poreckého potoka  začína svoju púť, tak aj ja, jej – webovka – sa zatiaľ iba rozbieham. Preto si spoločne zaželajme veľa trpezlivosti, ktorá je pri práci s našimi štvornohými miláčikmi tak potrebná a samozrejme aj nejaký ten úspech . . .

Fotogaléria: O nás